0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

بیوگرافی وارن بافت

دسته بندی ها : بیوگرافی, موفقیت و رشد شخصی 1 فروردین 1400 sajjadshokoh67 411 مشاهده
بیوگرافی وارن بافت

وارن بافت سرمایه گذار افسانه ای، معروف به “اوراکل اوماها (Oracle of Omaha)”، یکی از ثروتمندترین و مشهورترین بازرگانان جهان است. این تاجر آمریکایی مدیرعامل، رئیس و بزرگترین سهامدار شرکت برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) می باشد که یک هلدینگ کنگلومرای چند ملیتی است. بافت یکی از تأثیرگذارترین افراد نیکوکار عصر حاضر شناخته می شود و در بیست و چهارمین فهرست سالانه فوربز (2020) به عنوان چهارمین ثروتمند جهان معرفی شد. ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگی نامه وارن بافت این سرمایه گذار موفق دنیا بپردازیم.

عکس واران بافت

بیوگرافی وارن بافت,زندگی نامه وارن بافت,زندگینامه وارن بافت,

وارن بافت کیست؟ وارن بافت سرمایه گذار آمریکایی، تاجر خیلی مهم کسب و کار، خَیر، رئیس و مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی است. او به عنوان یکی از مهمترین سرمایه گذاران موفق در جهان با ارزش خالص 87٫9 میلیارد دلار در سال 2020 رتبه چهارمین فرد ثروتمند در جهان را ازان خود نمود. بافت از 1951 تا 1954 به عنوان یک فروشنده اوراق بهادار Buffett-Falk وارد عرصه سرمایه گذاری شد و از سال 1954 تا 1956 در شرکت گراهام- نیومن به عنوان یک تحلیلگر اوراق بهادار در کنار استادش گراهام کار کرد.

پیش از این بافت می خواست در وال استریت کار کند، اما پدرش و بن گراهام از او خواستند که این کار را نکند. او پیشنهاد کرد که برای گراهام به صورت رایگان کار کند، اما گراهام امتناع کرد. بافت به اوماها بازگشت و ضمن گذراندن دوره سخنرانی عمومی در دیل کارنگی، به عنوان یک کارگزار بورس فعالیت نمود. با استفاده از آنچه آموخته بود، به اندازه کافی اعتماد به نفس داشت تا بتواند کلاس شبانه “اصول سرمایه گذاری” را در دانشگاه نبراسکا-اوماها آموزش دهد.

عکس واران بافت,وارن بافت کیست,کتاب های وارن بافت,

میانگین سنی دانش آموزان وی بیش از دو برابر شخص او بود. در این مدت او همچنین یک پمپ بنزین Sinclair Texaco را به عنوان یک سرمایه گذاری جانبی خریداری کرد اما موفقیت آمیز نبود. سرانجام در سال 1954 بافت در شرکت بنجامین گراهام شغلی بدست آورد. در سال 12000 دلار (امروزه حدود 114،000 دلار) حقوق داشت و در آنجا همکار نزدیک والتر شولوس بود. در سال 1956 بنیجامین گراهام بازنشسته شد و همکاری وارن با او نیز پایان یافت. در این زمان پس انداز شخصی Buffett بالغ بر 174،000 دلار (حدود 1.64 میلیون دلار امروز) شد و او کسب کار خود یعنی شرکت مشارکت بافت با مسئولیت محدود (Buffett Partnership Ltd) را آغاز نمود.

چند سال پس از تأسیس مشارکت بافت با مسئولیت محدود، دارایی های این شرکت با رشد بیش از 1000 درصد معادل 44 میلیون دلار افزایش یافت. در طی پنج سال آینده، مشارکت های بافت سود چشمگیر 251.0٪ را به دست آورد، در حالی که داو جونز تنها 74.3٪ رشد داشت. تا سال 1960 بافت موفق شد با 11 نفر مشارکت کند و در سال 1962 این مشارکت بیش از 7.2 میلیون دلار سرمایه جذب نمود که از این میزان 1 میلیون دلار سهام شخصی بافت بود.

در ادامه وی بیش از 90 شریک محدود در سراسر ایالات متحده داشت و حداقل سرمایه گذاری را به 100000 دلار افزایش داد و در خیابان Keveit Plaza در خیابان Farnam دفاتری افتتاح کرد. در سال 1962 دوستی و همکاری تجاری چارلی مونگر و وارن بافت شروع شد و تا چهل سال آینده دوام آورد. در این بین وارن شروع به خرید سهام شرکت برکشایر کرد و در 10 مه 1965 پس از اخذ 49٪ از سهام عادی، مدیر شرکت شد.

بیوگرافی وارن بافت,زندگی نامه وارن بافت,زندگینامه وارن بافت,

در سال 1970 بافت خود را به عنوان رئیس هیئت مدیره Berkshire Hathaway معرفی کرد. چند سال بعد فرصتی برای خرید شرکتی با نام See’s Candy بدست آورد. سال ها بعد وی بیش از 15.4 میلیون دلار سرمایه در شرکت با میانگین هزینه 32.45 دلار برای هر سهم سرمایه گذاری کسب کرد. این مالکیت، وی را به بیش از 43٪ سهام رساند، در حالی که سوزی همسر وارن 3٪ دیگر را در اختیار داشت.

کل ثروت وارن بافت در برکشایر قرار گرفت و این شرکت به تنها وسیله سرمایه گذاری وی تبدیل شد. موفق ترین سال اما در سال 1968 بود که با افزایش سود 59 درصدی، کل دارایی او به 104 میلیون دلار رسید. بافت شروع به خرید سهام از شرکت کوکاکولا (Coca-Cola) در سال 1988 نمود. آنها این کار را برای چندین سال انجام دادند و در نهایت 7٪ از این شرکت را به ارزش 1.02 میلیارد دلار خریداری کردند و معلوم شد که یکی از بهترین سرمایه گذاری های شرکت تا آن زمان بوده است.

عکس واران بافت,وارن بافت کیست,کتاب های وارن بافت,

در سال 2002  وارن بافت برای تحویل دلار آمریکا در برابر سایر ارزها بیش از 11 میلیارد دلار قرارداد پیشبردی امضاء کرد. تا آوریل 2006 سود کل وی در این قراردادها بالغ بر 2 میلیارد دلار شد. در سال 2006 ، بافت در ماه ژوئن اعلام کرد که آرزو دارد بخش عمده ای از ثروت بیکران خود را به خیریه اهدا کند که اکثریت آن برای رفتن به بنیاد بیل و ملیندا گیتس بود. این بنیاد بیش از 28 میلیارد دلار از سهام Berkshire Hathaway را در سال 2014 دریافت کرده است.

در سال 2007 در نامه ای به سهامداران اعلام کرد که به دنبال یک جانشین جوان یا شاید جانشینی برای اداره سرمایه گذاری خود است. طبق گزارش فوربس، وارن بافت در سال 2008 ثروتمندترین فرد جهان با ارزش خالص 62 میلیارد دلار شد. این بدان معنی بود که او بیل گیتس را که سیزده سال قبل ثروتمند شماره یک بود پشت سر گذاشت. سال بعد، در سال 2009 گیتس مقام اول خود را پس گرفت.

بیوگرافی وارن بافت,زندگی نامه وارن بافت,زندگینامه وارن بافت,

دوران کودکی وارن بافت

در زندگینامه وارن بافت آمده است که وی با نام کامل وارن ادوارد بافت متولد 30 اوت 1930 در اوماها، نبراسکا، ایالات متحده امریکا می باشد. او داری دو خواهر بزرگتر به نام: روبرتا بافت و دوریس بافت می باشد و تنها پسر هوارد بافت و لیلا استال بافت است. پدرش یکی از کارگزاران بورس بود و منصب سیاسی در سازمان کنگره آمریکا داشت.

دوران دبستان را در مدرسه رز هیل در همان زادگاهش گذراند و در ادامه به دلیل شغل پدرش، خانوادگی به واشنگتن سفر کردند و دوره راهنمایی را در مدرسه آلیس دیل سپری کرد. او در سنین جوانی، توانایی  تجارت را در خود به نمایش گذاشت. تنها در شش سالگی بافت شش بسته کوکاکولا را از فروشگاه مواد غذایی پدربزرگش به قیمت بیست و پنج سنت خریداری کرد و هرکدام از بطری ها را با یک نیکل بیشتر فروخت و سود پنج درصدی را به دست آورد. در حالی که بچه های هم سن او در حال بازی بودند، وارن مشغول درآمدزایی بود. پنج سال بعد در سن 11 سالگی نخستین سهام خود را برای خودش و خواهرش دوریس خریداری نمود.

عکس واران بافت,وارن بافت کیست,کتاب های وارن بافت,

وارن بافت 38 دلار برای سهام «خدمات شهری» پرداخت کرد. درست پس از خرید وی قیمت این سهام تا 27 دلار کاهش یافت. او مایوس نشد و تا زمانی که سهام به ارزش 40 دلار افزایش یافت آن را حفظ کرد. او با اولین معامله خود سود بدست آورد و فهمید که صبر یک فضیلت در دنیای مالی است. ارزش سهام به سرعت افزایش یافت و به 200 دلار رسید. وارن بافت هنگامی که شانزده سال داشت موفق شد از دبیرستان وودرو ویلسون فارغ‌ التحصیل گردد.

وی علاقه وافری برای تجارت و سرمایه گذاری در جوانی از خود نشان می داد و سرانجام در سال 1947 وارد دانشکده وارتون، پنسیلوانیا در رشته مدیریت شد و بعد از دو سال در سن 19 سالگی در دانشگاه نبراسکا به تحصیلات خود ادامه داد. کارشناسی ارشد خود را از دانشکده بازرگانی کلمبیا اخذ نمود، جایی که او فلسفه سرمایه گذاری را  از بنجامین گراهام آموخت. وی در مؤسسه مالی نیویورک برای تمرکز پیش زمینه اقتصاد خود شرکت کرد و خیلی زود پس از آن مشارکت های مختلف تجاری از جمله با گراهام آغاز شد.

بیوگرافی وارن بافت,زندگی نامه وارن بافت,زندگینامه وارن بافت,

زندگی شخصی وارن بافت

در سال 1952 بافت با سوزان تامپسون در کلیسای دندی پربیستری ازدواج کرد. سال بعد آنها فرزند اولشان، سوزان آلیس را به دنیا آوردند و پس از مدتی نیز فرزند دوم خود، هاوارد گراهام را داشتند. دختر آنها سوزان در اوماها زندگی می کند و عضو هیئت مدیره ملی دختران است. در سال 1958 فرزند سوم آنها، پیتر اندرو، به دنیا آمد. در آن سال بافت پنج همکاری انجام داد.

در سال 1959 این شرکت به شش مشارکت افزایش یافت و بافت با شریک چارلی مونگر با شریک آینده دیدار کرد. همسرش، سوزان در سال 2004 فوت کرد و بافت در سال 2006 زمانی که در 76 سالگی به سر می برد با  آسترید منکس که در آن زمان 60 ساله بود ازدواج  کرد.

وارن بافت مردی موفق است، با وجود این واقعیت که بسیاری از بزرگان همسن بافت بازنشسته شدند، او همچنان به تأثیر چشمگیری در فعالیت های برکشایر ادامه خواهد داد. در سال 2011 در International Business Machine Corp (IBM) سرمایه گذاری کرد و در سال 2012  Media General را خرید. بافت با کریستوفر وبر در یک سریال انیمیشنی به نام “کلوپ میلیونرهای مخفی” با اندی هیوارد از DiC Entertainment همکاری داشته است. این سریال شامل زندگی سرمایداری بافت و مونگر بوده که به کودکان، عادات مالی سالم را می آموزد.

سخنان بافت به دلیل آمیختن مباحث تجاری با طنز مشهور است. هر سال او ریاست جلسه سالانه سهامداران Berkshire Hathaway را که در مرکز Qwest Center در اوماها، نبراسکا برگزارمی شود، بر عهده دارد. رویدادی که بیش از 20،000 بازدید کننده از ایالات متحده و خارج از کشور با آن همراه بوده و لقب “Woodstock of سرمایه داری” را به آن اعطا شده است.

عکس واران بافت,وارن بافت کیست,کتاب های وارن بافت,

در سال 2007 او در میان 100 فرد با نفوذ در جهان قرار گرفت. در سال 2009 پس از اهدای میلیاردها دلار به خیریه، او به عنوان ثروتمندترین مرد در ایالات متحده با ارزش خالص 37 میلیارد دلار معرفی شد که تنها بیل گیتس رتبه بالاتر از بافت را داشت. او به همراه بیل گیتس، تأثیرگذارترین متفکر جهانی در گزارش سال 2010 سیاست خارجی معرفی شدند. ارزش خالص وی از سپتامبر 2013 به 58.5 میلیارد دلار افزایش یافت.

بافت در ژوئیه 2011 با رئیس جمهور باراک اوباما در کاخ سفید دیدار داشت و مدال آزادی رئیس جمهور را به وی اهدا کردند. بخش قابل توجهی از ثروت او را به فرزندانش به ارث نمی رسد و می خواهد که آنها به استعداد خودشان تکیه کنند. بافت به مدت طولانی قصد خود را برای واگذاری ثروتش به امور خیریه، اعلام کرده بود و در ژوئن 2006 طرح جدیدی را برای دادن 83٪ از آن به بنیاد بیل و ملیندا گیتس مطرح کرد.

او معادل 10 میلیون سهام Berkshire Hathaway Class B را به بنیاد بیل و ملیندا گیتس (ارزش تقریبی 30.7 میلیارد دلار از 23 ژوئن 2006) واگذار کرد که بزرگترین حرکت بشردوستانه در تاریخ بود.

بیوگرافی وارن بافت,زندگی نامه وارن بافت,زندگینامه وارن بافت,

کتاب هایی درباره وارن بافت

وارن بافت نامی است که از آن به عنوان موفق ترین سرمایه گذار قرن بیستم یاد می کنیم. با استفاده از کتاب های وارن بافت و منابع زیر می توانید در مورد تکنیک های سرمایه گذاری و افکار مربوط به تجارت اطلاعات کسب نمایید.

مقاله های وارن ادوارد بافت: درسهایی برای شرکت های آمریکایی

در این مجموعه چاپ دوم ، پروفسور لارنس کانینگهام نوشتارها و نظرات وارن بافت را بر اساس مباحثی از قبیل سیاست پرداخت سود سهام، حسن نیت، سهام ترجیحی، اوراق قرضه، دستمزد اجرایی، جمع آوری و ترتیب می دهد. یک منبع عالی برای صاحبان مشاغل، متخصصان مالی و سرمایه گذاران غیر مشابه است. کتابی عالی برای کتابخانه های اجرایی است.

بافت شناسی: تکنیک های سرمایه گذاری ناشناخته قبلی WB

در کتاب مری بافت، همسر سابق پسر وارن، پیتر بافت، در مورد تکنیک های سرمایه گذاری که اوراکل اوماها در هنگام انتخاب سهام و اوراق بهادار استفاده می کند، بحث می شود. شامل حکایات جالب و مطالب ناشناخته است.

بافت: ساختن یک سرمایه دار آمریکایی

کتاب راجر لاونشتاین با عنوان “بافت: ساختن یک سرمایه دار آمریکایی” قطعی ترین و مفیدترین زندگی نامه وارن بافت در چاپ است. این نویسنده در مورد کودکی بافت، سال های کالج، مشارکت اولیه سرمایه گذاری و مالکیت Berkshire Hathaway تحقیق و تفصیل می کند. برای هر کسی که علاقه مند به سرمایه گذاری با ارزش یا خود بافت باشد، این کتاب را بخواند.

نحوه انتخاب سهام مانند وارن بافت

کتابی نسبتاً کوتاه و آسان برای خواندن. چگونگی انتخاب سهام مانند وارن بافت معرفی بسیار خوبی برای دنیای سرمایه گذاری ارزش است. نویسنده تیموتی ویک، یک تحلیلگر ارشد در مدیریت سرمایه آربور است.

مدیر عامل وارن بافت

همه می دانند که وارن بافت سرمایه گذاری درخشان است. اکنون به لطف “مدیر عامل وارن بافت”، خوانندگان می توانند از درخشش وی به عنوان یک مدیر موفق تجارت مطلع شوند. این کتاب شامل شرح حال مدیران مختلف برکشایر هاتاوی بوده که همگی تحت سیاست مدیریتی “دست در دست” بافت رونق گرفته اند. این کتاب برای برای مدیران و کارآفرینان عالی است.

بزرگترین سرمایه گذاری جهان: 101 دلیل برای مالکیت Berkshire Hathaway

این کتاب برخی موارد را که برکشایر چگونه تا این حد موفق بوده را نشان می دهد، از جمله مدیریت سهامداران، مجموعه متنوعی از مشاغل خوب و بدهی اندک یا ناچیز.

داستان وارن بافت

برای متعصبان واقعی بافت، این کتاب حکایات زندگی وارن، مشارکت سرمایه گذاری و شرکت Berkshire Hathaway را ارائه می دهد. این شامل اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری های مختلف اوراکل، گزینه های سهام برای Coca-Cola و … است.

وارن بافت صحبت می کند

جنت لاو در این مجموعه عالی از اظهارنظرهایی مانند آنچه در اوراکل قرار دارد، از خرد و هوش بافت پرده برمی دارد.

افکار رئیس بافت

کتابی کوچک و پرشکوه از معروف ترین و بصیرت ترین نظرات وارن بافت که از همه چیز را شامل می شود، از اداره یک تجارت گرفته تا خرید سهام. این کتاب قطعاً یک هدیه عالی و بسیار مقرون به صرفه است.

منبع: بست فارسی

sajjadshokoh67

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  کمک میخواهید؟با واتساپ با ما در ارتباط باشید.
  0