0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

آیا افکار میتوانند دی ان ای (DNA) شما را تغییر دهند؟

دسته بندی ها : قانون جذب 15 آذر 1399 sajjadshokoh67 847 مشاهده
آیا افکار میتوانند دی ان ای (DNA) شما را تغییر دهند؟

از طریق علم جدید وراژنتیک ما در حال حاضر قادر هستیم دوباره سلول های بنیادی خود را ایجاد کنیم که این می تواند در درمان سرطان، اختلالات هورمونی و موارد دیگر کمک کند.

بسیاری از مردم بر این باورند که دی ان ای DNA شما نمی تواند تغییر کند و ژن های شما در طول زندگی یکسان باقی می مانند.

با این حال، تعدادی از آزمایش های علمی ثابت کرده اند که تغییر DNA ممکن است و با تغییر درک ما از محیط زیست و تغییر در تفکراتمان میتوانند تغییر کنند.
جالب است بدانید که شما می توانید بیش از ۳۰،۰۰۰ تغییر در دی ان ای خود ایجاد کنید. دانشمندان درک کرده اند که باورهای شما و دنیایی که در آن زندگی می کنید نفوذ زیادی روی دی ان ای شما دارد. بنابراین این موضوع بسیار مهم است اگر شما انتظارات مثبت داشته باشید و به جای فقط دیدن “نیم خالی لیوان” “نیمه پر” آن را هم ببینید بنابراین اگر در ترس مداوم زندگی کنید. این ترس میتواند روی ژن های شما تاثیر گذار باشد.

آیا افکار میتوانند دی ان ای (DNA) شما را تغییر دهند؟

شما می توانید بیش از ۳۰،۰۰۰ تغییر در دی ان ای خود ایجاد کنید

اکنون ثابت شده است که ۲/۳ کل درمان های پزشکی بدون توجه به اینکه نیاز به قرص ها یا عمل جراحی ها دارند درمان نتیجه مستقیم از اثر پلاسبو بوده است – در وهله اول بسیار مهم است قدرت ذهن و سیستم باورهای شما در مورد بهبود یا عدم بهبود چه است و مهم است اطمینان حاصل کنید که ذهن را چقدر قدرتمند می دانید.

دکتر بروس لیپتون یک نمونه زیبا از اثر پلاسیبو در پرفروشترین کتاب خود به نام «بیولوژی باور» ارائه داده است. دکتر Mosely سعی داشت کشف کند کدام بخش از عمل جراحی به بیمارانش تسکین میدهد.

بنابراین او بیماران خود را به ۳ گروه تقسیم کرد:

در ۲ گروه، عمل جراحی واقعی را انجام داد و در یک گروه عمل جراحی “جعلی” را انجام داد. به این معنی که او یک ویدئو از یک عمل جراحی واقعی روی صفحه مانیتور پخش کرد تا بیمار بر این باور باشد که او در حال عمل شدن است انها صدای عمل جراحی را شبیه سازی کرده و زخم را بدون توجه به اینکه کاری انجام نداده اند پانسمان کردند پزشکان شگفت زده شدند گروهی که جعلی درمان شده بودند به همان اندازه دو گروه دیگر بهبود یافتند. کشف این یافته ها در اینده نزدیک صنعت پزشکی و به خصوص صنعت دارویی را به سمت سقوط هدایت میکند.

آیا افکار میتوانند دی ان ای (DNA) شما را تغییر دهند؟

ژن ها شما را کنترل نمیکنند ، شما ژن ها را کنترل میکنید
ذهن شما قدرتمند است:
مغز انسان از انچه شما می توانید با ذهن خود انجام دهید بسیار پیچده است افکار مثبت و احساسات بسیار قدرتمند هستند و اگر یاد بگیرید که چگونه تمرکز کنید و از آنها استفاده کنید، می توانید به ناخودآگاه خود دسترسی پیدا کنید و موجب تغییر در DNA خود شوید. این به این معنی است که شما می توانید بدن خود، تمام سلول ها و ژن های خود را تحت تاثیر قرار دهید.

اما مراقب باشید، مخالف این نیز درست است: ترس، خشم، سرخوردگی و دیگر افکار و احساسات منفی می تواند به سلامت شما و سلامتی عمومی بدن شما صدمه بزنند. بدن شما زمانی بیمار می شود و سطح عملکردش کاهش می یابد که شما اغلب به خودتان اجازه می دهید که در خلق و خوی بد و افکار منفی قرار گیرید، این احساسات بدن شما را در تمام سطوح از جمله سلول های DNA تحت تاثیر قرار میدهد .

احساسات و تصمیم های روزانه ما نقش مهمی روی دی ان ای ما ایفا می کنند

پس از دو دهه مطالعه، محققان موسسه HeartMath معتقدند که ما فقط از طریق افکارمان نمیتوانیم DNA خود را تغییر دهیم بلکه عوامل مانند :
احساسات و تصمیم های روزانه ما نقش مهمی روی DNA ما ایفا می کنند . این یافته ها درمان های معجزه آسای زیادی را توضیح میدهد به عنوان مثال افرادی که با نگرش قوی و تفکر مثبت توانسته اند از بیماری های مرگبار مانند سرطان بهبود یابند مانند لوئیس هی.
شواهد آزمایشگاهی نشان می دهد که شما قربانی ژن هایتان نیستید.

از طریق علم جدید وراژنتیک ما در حال حاضر قادر هستیم دوباره سلول های بنیادی خود را ایجاد کنیم که این می تواند در درمان سرطان، اختلالات هورمونی و موارد دیگر کمک کند. دکتر رولین مک کریتی، مدیر پژوهشی موسسه HeartMath، اظهار داشت که “ما با کشف این یافته متوجه شدیم ما فقط به کدهای ژنتیکی خودمان وابسته نیستیم.

بنابراین بله افکار شما توانایی تغییر DNA شما را دارند، آنچه که شما فکر می کنید و احساس میکنید تاثیر بسیار زیادی بر بدن و سلامتی شما دارد، بنابراین مهم نیست که زندگی شما چگونه است نگاهی به افکارتان بیندازید.
علم ثابت می کند که ما می توانیم DNA خود را با ذهنمان تغییر دهیم!
ما قربانی ژن هایمان نیستیم، بلکه ما تحت کنترل افکارمان هستیم.
ذهن و بدن به عنوان واحدهای جداگانه و مستقل نیستند.
بدن و ذهن به طور غیرقابل تفکیکی در هم تنیده هستند و افکاری داریم ، سلامت و نوع DNA ما را تعیین می کند.

ما می توانیم سلامتی DNA خود را اندازه بگیریم.
محققان سلامت DNA را با چیزی به نام تلومر اندازه گیری میکنند.
تلومرها بخشهایی از DNA هستند که انتهای رشته های DNA ما را می پوشانند، برای درک تلومرها به پلاستیک محافظ که انتهای بند کفش را می پوشاند فکر کنید.
بدون تلومر ، DNA در انتها آسیب دیده و پاره می شود ، دقیقاً مانند بند کفش های شما بدون محافظ باشد بند باز میشود و دیگر قابل استفاده نیست.
یکی از تئوری های بسیار علمی در مورد چرایی و چگونگی تأثیر سن بر بدن انسان ، تئوری زوال تلومر است یا به عبارتی دیگر ، وقتی محفظ ها از بین می روند بند کفش دیگر نمیتواند به راحتی در سورخ ها کفش قرار گیرد.

آیا افکار میتوانند دی ان ای (DNA) شما را تغییر دهند؟

به طور کلی ، افراد مسن و ناسالم تلومرهای کوتاه و دست خورده زیادی دارند و افراد جوانتر و سالم تر تلومرهای طولانی تر و دست نخورده تری دارند.
تلومرها به طور قابل توجهی در افراد مبتلا به بیماریهای مزمن مانند سرطان ، بیماریهای قلبی و استرس بالا کوتاه تر هستند. نیازی به گفتن نیست ، اندازه گیری تلومرها برای محققان بسیار جالب است زیرا برخی فکر می کنند که آنها کلید ماندگاری و جوانی را حفظ می کنند. هنگامی که چیزی اندازه گیری شود ، به این معنی است که می توان آن را مورد مطالعه قرار داد …

علم ثابت می کند که می توانیم DNA خود را با کنترل ذهن تغییر دهیم.
افرادی که ذهن آگاهی بالاتری نسبت به بقیه دارند ، طول تلومرهای انها را در مقایسه با گروه های مانند بیماران مبتلا به سرطان و بیماریهای قلبی اغلب مورد بررسی قرار می گیرند بیشتر است. مراقبه و ذهن آگاهی ، طول تلومر را حفظ می کند.

دو مکانیسم وجود دارد که منجر به حفظ طول تلومر می شود. یکی افزایش آنزیمی به نام تلومراز است. تلومراز انتهای DNA را طولانی تر می کند ، و ذهن آگاهی و مراقبه باعث افزایش تلومراز می شود.

مکانیسم دیگر از طریق کاهش کورتیزول است. کورتیزول هورمون استرس است که (در میان بسیاری موارد دیگر) باعث افزایش فرسودگی می شود. یک کتاب کامل می توان درباره اثرات مضر استرس نوشت ، اما در اینجا می گویم که استرس ریشه بیماری مزمن و درد است.

افزایش تلومراز = خوب
افزایش کورتیزول = بد

میزان این دو مورد هورمون و انزیم تأثیرات قابل توجهی بر سلامتی ما دارد.
افرادی که مدیتیشن می کنند میزان آنتی بادی بالاتری علیه ویروس آنفولانزا دارند. آنها اضطراب کمتر، میزان توجه بیشتر و حافظه بیشتری مرتبط با سنشان دارند.
مدیتیشن خواب را بهبود می بخشد ، فشار خون را کاهش می دهد و به کنترل درد کمک می کند.

مدیتیشن

مدیتیشن آسان است.

با جلسات مدیتیشن کوتاه و ساده شروع کنید. حتی چند دقیقه چند بار در روز تأثیر مثبتی دارد. لازم نیست ذهن خود را ساکت کنید اگر این برای شما سخت است ، به نفس خود ، صدایی ارام یا تصویر دلخواه خود توجه کنید. سعی کنید با چشمان بسته بنشینید و فقط در هنگام بازدم کلمه “رها” را بگویید یا اینکه بنشینید و ساکت باشید و نفسهای خود را بشمارید.

امیداوریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.
شما سلامتی خود را کنترل میکنید، وراثت شما سرنوشت شما را تعیین نمی کند.
بدن شما می تواند همیشه سالم باشد ، به قدرتی که بدن شما را بهبود میدهد ایمان داشته باشید زیرا بدن شما تحت کنترل افکار شما است.

منبع:ام اس

sajjadshokoh67

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  کمک میخواهید؟با واتساپ با ما در ارتباط باشید.
  0